MOT-EC-60-C-I-A product image
igus-icon-lupe
MOT-EC-60-C-I-A product image
igus-icon-lupe
MOT-EC-60-C-I-A technical drawing
1 of 4
drylin BLDC motor with Molex connector, Hall and encoder, NEMA 24
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA24/flange dimension 60mm
  • Protection class: IP40
  • Rated torque: 0.80Nm
  • Nominal voltage: 48V DC