MOT-EC-86-C-I-A product image
igus-icon-lupe
MOT-EC-86-C-I-A product image
igus-icon-lupe
MOT-EC-86-C-I-A technical drawing
1 of 4
drylin® E EC/BLDC brushless motor with Hall and encoder, NEMA34
igus-icon-arrow-left
igus-icon-arrow-right
  • Installation size: NEMA 34/flange dimension 86mm
  • Protection class: IP40
  • Rated torque: 1.00Nm
  • Nominal voltage: 48V DC